Obsah košíku:
0 ks zboží
za 0,00 Kč

24-lekarna.cz » Články » Podpořte svou imunitu

Podpořte svou imunitu


Imunita je schopnost organismu bránit se proti patogenům (choroboplodné zárodky nebo původci nemoci) z vnějšího prostředí a proti pozměněným buňkám vnitřního prostředí organismu. Obranyschopnost bývá často narušována, a to jednak na jaře a aktuálně na podzim, kdy dochází k výkyvům a prudkým změnám teplot. A právě tyto podmínky bývají vhodným prostředím pro již zmíněné patogeny. Pro zlepšení obranyschopnosti Vám pomohou přípravky z lékárny.


Pro posílení obranyschopnosti u dětí je k dispozici několik přípravků. Velmi oblíbení jsou Marťánci, což jsou multivitaminové cucavé tabletky s minerály a komplexem aktivních látek IMUNACTIV (betaglukan, bioflavonoidy, vitamín C a zinek) podporujícími funkci imunitního systému. Mezi dětmi jsou velmi oblíbené díky své chuti i přiloženému dárku v každém balení.

Jako další možná prevence v období chřipek slouží Preventan junior, který se užívá zejména dlouhodobě. Jedná se o tabletky, které se rozpouští v ústech a mají příjemnou ovocnou příchuť. Obsahují účinné složky ProteQuine a sladidlo xylitol, které navíc chrání dětské zoubky. 

Poměrně novým doplňkem stravy jsou ovocné želé bonbóny Vibovit. Bonbóny doplňují organismu látky potřebné pro správný vývoj. Obsahují vitamíny a minerály a jsou doporučovány všem aktivním dětem. Vibovit obsahuje pouze přírodní barviva.

Pokud má Vaše dítě raději sirupy, pak je tu Imunoglukan sirup. Jedná se o sirup k posílení obranyschopnosti organismu při infekcích a stavech vyčerpání, včetně psychické zátěže a stresu. Sirup je také vhodný při zapojení dětí do kolektivu, kde je vyšší pravděpodobnost nákazy.

Děti jsou k nemocem v podzimním období náchylnější než dospělí, ale ani ti by si neměli zahrávat. Na trhu je mnoho přípravků na podporu imunity i pro dospělé.

Aromatica Echinaceové kapky přirozeně posílí obranyschopnost Vašeho organismu. Kapky slouží jako doplněk stravy při únavě, stresu a při překonávání dlouhodobých tělesných zátěží. Tyto kapky jsou vhodné nejen v chřipkovém období! Mohou je užívat jak dospělí, tak i děti od 3 let.

Dalším způsobem obrany těla jsou Imunoglukan tablety na bázi betaglukanů (přírodní komplex podporující obranné schopnosti organismu proti bakteriálním a virovým chorobám), s přídavkem vitamínu C pro posílení Vaší obranyschopnosti. 

Firma Terezia company uvedla na trh novinku v podobě tablet z hlívy ústřičné s rakytníkovým olejem. Tyto kapsle napomáhají posilovat imunitu, snižují cholesterol a krevní tlak, odstraňují bradavice a také obsahují vysokou dávku betaglukanů. Jedná se o ryze přírodní výrobek. Rakytníkový olej pomáhá chránit organismus před volnými radikály, příznivě působí na průchodnost cév a srážlivost krve, udržuje správnou hladinu cholesterolu, správnou funkci žaludku, zažívacího a močového ústrojí, udržuje vitalitu spolu s pružností pokožky.


Pokud nejste příznivci tablet, je tu pro Vás horký nápoj Coldrex immuno s extraktem z lipového květu a citronovou příchutí. Podporuje přirozenou imunitu a pomáhá zmírňovat nepříjemné projevy nachlazení. Zmenšuje riziko nákazy, zmírňuje jeho symptomy a zkracuje celkovou délku onemocnění. Přípravek je vhodný pouze pro dospělé. Neměly by ho užívat těhotné a kojící ženy.

Nepodceňujte jarní a podzimní období. Prevence je v tomto období velmi důležitá. Není nic jednoduššího než zajít do lékárny a vybrat si přípravek pro zlepšení imunity, který Vám nejlépe vyhovuje. Rádi Vám s výběrem pomůžeme...