Obsah košíku:
0 ks zboží
za 0,00 Kč

24-lekarna.cz » Články » HLÍVA ÚSTŘIČNÁ s rakytníkovým olejem

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ s rakytníkovým olejem


Přinášíme vám zajímavá fakta o hlívě ústřičné s rakytníkovým olejem. Pokud vás zajímá na jaké věci je tato houba určena, kdy pomáhá a proč ji úžívat, tak určitě čtěte dál...


Hlíva ústřičná – Pleurotus ostreatus – je dřevokazná houba, obsahující vitaminy, bílkoviny a stopové prvky (železo, jód, selen, draslík), ale   zejména obsahuje beta-1,3-D-glukany a vlákninu.

Rakytník řešetlákový – Hippophae rhamnoides – z plodů lisováním za studena se získává rakytníkový olej. Rakytníkový olej obsahuje vitamíny ze skupiny A, C, E, K, B1, B2, B6, P, kyselinu listovou, organické kyseliny třísloviny, minerální soli a esenciální mastné kyseliny omega-3, 6 a 9.


Při jakých potížích přípravek pomáhá?

Pomáhá při nemocech:

 • Bradavice – Bradavice (verrucae) jsou nezhoubné kožní nádorky, způsobené viry. Inkubační doba je od 4 týdnů do 20 měsíců. Snadněji se infikují děti.
   
 • Diabetes - Diabetes mellitus (Cukrovka, Úplavice cukrová) je metabolické onemocnění projevující se zvýšenou hladinou cukru (glukózy) v krvi. Jedná se vlastně o soubor příznaků - syndrom, který se rozvíjí na základě nedostatečného působení inzulínu. Základním společným rysem je hyperglykémie - zvýšená hladina cukru v krvi.
   
 • Klouby - Kloub je ohebné spojení a vzájemně se stýkajících dvou nebo více kostí, jejichž styčné plochy jsou kryté chrupavkou. Jedna plocha je kloubní hlavice (kosti) a proti ní v druhé kosti kloubní jamka.
   
 • Krevní tlak - Krevní tlak je tlak, kterým působí krev na stěnu cévy, jíž protéká. Tento tlak je různý v různých částech krevního řečiště. Tlakem krve běžně myslíme arteriální (tepenný) krevní tlak – tj. tlak krve ve velkých tepnách.
   
 • Srážlivost krve - Krev je tělní tekutinou, zásobující kyslíkem a živinami všechny buňky těla. Vedle toho má i funkce reparační - otevřené rány zaceluje a pomáhá opravit poškození tkání.
   
 • Trávicí ústrojí - Trávicí ústrojí je soustava orgánů, které se podílejí na příjmu potravy. Aby mohla být potrava v těle využita, musí být nejprve polknuta, rozštěpena, vstřebány potřebné živiny a nestravitelný podíl vyloučen. Jednotlivé části trávicího ústrojí – dutina ústní, jícen, žaludek, střevo a přiřazené orgány - játra a slinivka břišní, jsou specializovány vždy na určitou činnost a také na rozklad určité části potravy.
   
 • Únava - Je v převážné většině případů způsobena špatným životním stylem. I neúnavný orgán v těle - srdce - jen v klidu za 1 hodinu - díky svým pravidelným stahům - přečerpá 300 litrů krve,za jediný den 7 000 litrů krve, za rok 2,5 miliónu litrů krve, za celý lidský život okolo 200 miliónů litrů krve - a přesto pracuje pouhou jednu desetinu času.
   
 • Zažívání - Zdravé zažívání je jednou z funkcí lidského organizmu, kterou si běžně ani neuvědomujeme. Trávicí ústrojí je nezbytné pro výživu našeho těla, ale zároveň také pomáhá vylučovat z těla zplodiny látkové výměny. Porucha zažívání spočívá s poruše procesu přijímání a zpracovávání potravy.